Felemás első erőpróba

A Szeghalmi FC ellen kezdte meg felnőtt labdarúgó csapatunk az edzőmérkőzések sorát. Az első erőpróbát ugyan elveszítettük, de számos fontos tapasztalattal gazdagodtunk és sajnos hosszabb időre elveszítettünk egy játékosunkat is.

A tavasszal a megyei első osztályban versenyző Szeghalmi FC-vel mértük össze magunkat az első felkészülési találkozónkon.

Csapatunkból még jó néhányan hiányoztak sérülések, illetve munkahelyi elfoglaltságok miatt is, de a találkozó első félidejében jó iramú, kiegyenlített küzdelem zajlott. Bő 30 perc játék után egy apró védelmi megingást ugyan kihasznált a Szeghalom, és egy oldalról erősen belőtt labdát Vincze csak a saját kapunkba tudott irányítani. 1-0 Csapatunk továbbra is állta a sarat és még a félidő vége előtt Vincze zseniális passzából a próbajátékon lévő Rácz gurított szeghalmi hálóba. 1-1

A második játékrészre együttesünk hármat is cserélt, illetve formációt is váltottunk és ugyan a félidő elején kétszer is komoly helyzetekig jutottunk el, de a gól nem jött össze. A rutinos ellenfelünk ezt gyorsan ki is használta és egy remek lövéssel előnybe került a 60. perc táján. 2-1

A 70. perc körül egy rossz mozdulatot követően Vincze bokája aláfordult, ami után nem tudta folytatni a játékot és mivel csapatunk már minden cserelehetőségét kihasználta, így 10 emberrel folytattuk a küzdelmet. /Mint később kiderült, játékosunk komoly sérülést, bokaszalagszakadást szenvedett és közel 2 hónapig nem lesz bevethető. Ezúton is jobbulást kívánunk! /

Az utolsó 20 percben emberhátrányban küzdve hamar kidoborodott a Szeghalom fölénye, amit egy újabb góllal nyomatékosítottak, így kialakítva a végeredményt. 3-1

A mérkőzés jól szolgálta a felkészülésünket, hiszen számos fontos szituáció megmutta hol kell még javulnunk a február 20-ai bajnoki rajtig.