Félgőzzel is sima hazai siker

A Békésszentandrás elleni idegenbeli magabiztos siker után a csoportutolsó Csanádapáca látogatott hozzánk, így nem alaptalanul várhattunk újabb győzelmet együttesünktől. A szimpatikusan futballozó vendégek végül háromszor kapituláltak az első, majd ugyanennyiszer a második játékrészben.

Vélhetően a találkozónk eredménye már ott eldőlt, amikor a vendégek vezetőedzője a Trollfoci Youtube csatornának adott mérkőzés előtti interjújában a „minél kevesebb góllal megúszni a meccset” elképzelést vázolta fel a szombati napra, mint alkalmazandó taktika. Ennek ellenére az első gólig 12 percet kellett várni a szép számú publikumnak, amikor Kopács kapásból lőtt kapura és a pattogó játékszer a hálóban kötött ki. A 20. percben már 2-0-át mutatott az eredményjelző, ugyanis Boros a labdaszerzését követően végig ment a támadásunkkal és Sztojka Ádám visszagurított labdáját lőhette kapura, ami egy vendég játékoson megpattanva becsorgott a jobb alsóba. Három perccel később ismét Boros szerzett gólt, ezúttal egy szögletet bólintott a léc alá. Az első játékidő hátralévő részében még Sztojka Zsolt és Mészáros is ziccerben hibázott, így maradt az állás a félidőre.

Közel három év után újra készült csapatkép
(Kattintásra nagy méretben is elérhető!)

A második 45 percre gyakorlatilag két friss emberrel futottunk ki, ugyanis még az első félidő utolsó percében a kétgólos Boros kért cserét, miután letalpalták és nem tudta folytatni, helyére Bende szállt be, a szünetben pedig Komlósi érkezett Sztojka Zsolt helyett. A negyedik gólunkra egy bő negyedórát kellett várni, amikor a frissen beálló Márta adott zseniális labdát Sztojka Ádám fejére, aki közelről nem is hibázott. Néhány perccel később duplázás is lehetett volna, de Sztojka egy az egyben hibázott el egy helyzetet. A 72. percben ismét Mészáros szöglete volt a nyerő, amit Kollát bólintott a kapuba és ezzel már ötre növelte az előnyünket. A múlt heti gólszerzőnk Mészáros Máté ezen a hétvégén az előkészítésben remekelt, ugyanis a 75. percben Mező lábára helyezett egy szabadrúgást pontosan, aki közelről be is pofozta a játékszert. 6-0. Ez volt Mészáros harmadik gólpassza ezen a napon. Az utolsó negyedórában csapatunk már leginkább a közönségnek és a Trollfoci stábjának játszott, ugyanis még az üres kapuból is inkább visszafelé passzoltuk a labdát, miközben a fáradó vendégek ellen a gólarány javítás is benne lehetett volna. Ezzel szemben éppen az egyik ilyen elpazarolt helyzetünk után a 90. percben a vendégek szereztek szépítő találatot egy kontratámadásból.
A mérkőzés egészét tekintve mindenkinek kissé az lehetett az érzése, hogy csapatunk nem adott ki magából mindent ezen a napon, mert az elmúlt mérkőzéseken sokkal jobban is játszottunk már.

Összeállítás:
Kezdő: Kurta – Boros, Mező, Bogár, Vincze – Kopács, Kollát, Kovács, Mészáros – Sztojka Á., Sztojka Zs.
A cserepadon pedig helyet foglalt még: Sándor, Kincses, Bende, Márta, Komlósi, Illés, Gonda

12. perc: Boros beadását Sztojka Ádám csúsztatta Kopács elé, aki 14 méterről kapásból a jobb alsóba lőtt. 1-0

20. perc: Boros szerzett labdát a saját térfelünk közepén, majd a felezőt átlépve remek labdát adott Mészárosnak a bal oldalon. Mészáros Sztojkához Ádámhoz passzolt, aki lövés helyett inkább visszagurított a támadást végig kísérő Borosnak akinek lövése egy védőn irányt változtatva a kapuban kötött ki. 2-0

23. perc: Mészáros szögletére Boros érkezett középen és a léc alá fejelt. 3-0

45. perc: Percekkel korábban letalpalták Borost, aki nem tudta tovább folytatni még a félidő vége előtt Bende érkezett a helyére.

FÉLIDŐ: 3-0

Ezen a napon nem volt kérdés melyik a jobb csapat

61. perc: Márta állt be Vincze helyett.

62. perc: Márta Péternek mindössze 20 másodpercre volt szüksége a pályára lépése után, hogy tűpontosan íveljen Sztojka Ádám fejére, aki közelről bólinthatott a kapuba. 4-0

72. perc: Mészáros szögletére ezúttal Kollát érkezett középen és fejelt a kapuba közelről. 5-0

75. perc: Újra Mészáros állt a labda mögé, ezúttal azonban egy oldalszabadrúgást végezhetett el és tekerte azt pontosan Mező lábára, aki 5 méterről pofozhatta a labdát a kapuba. 6-0

90. perc: Kincses remek beadását Sztojka a kapus kezébe fejelte, a gyors kirúgásból kontrát indítottak a vendégek, amit Kránitz fejezett be egy 23 méteres emeléssel mattolva Kurta kapust.

Csapatunk félgőzzel is sima sikert aratott a remek nézőtéri hangulat mellett és reméljük egyesületünk vendégei a Trollfoci stábja is jól érezte magát nálunk!

VÉGEREDMÉNY: 6-1

A mérkőzés gólösszefoglalója:

Megyei Kvalifikációs bajnokság “B” csoport 7. forduló
OKÁNY KSK – Csanádapácai EFC 6-1 (3-0)
Vezette: Baráth
Néző: 250
Gólszerzőink: Kopács (12′)Boros(20′, 23′), Sztojka Á. (62′), Kollát (72′), Mező (75′)
Démusz Zsolt: – A helyzetkihasználásunk katasztrófa, a többi egész jól nézett ki.

Folytatás idegenben október 3-án Nagyszénás ellen 15:00-kor.