Hajrában mentettünk pontot Békéssámson ellen

Sajnos most sem gazdálkodtunk jól a lehetőségeinkkel, de megvan a tavasz első pontszerzése.

A megszokottól korábban, délelőtt 11 órai kezdéssel veselkedtünk neki zsinórban harmadik hazai mérkőzésünknek. Ellenfelünk a sereghajtó Békéssámson csapata volt, mely bár az őszi eredmények alapján lefelé lóg ki a mezőnyből, de a téli szünet során sikerült megerősíteniük a keretet környékbeli „megyekettes” játékosokkal. Az átalakításnak meg is lett a nyoma rögtön az első tavaszi mérkőzésükön, hiszen a 4. helyen álló Zsadánytól csak egy góllal kaptak ki (3-4). Mindezek ellenére eredményes szereplésben reménykedhettünk a tavasz során mutatott játék és a két csapat őszi összecsapása alapján.

Az első félidőben sikerült is mezőnyfölényt kialakítanunk, ami ugyan 20-25 percig inkább csak meddő volt, de ezt követően számos lehetőséget harcoltunk ki. Szabó Barnabás és Balogh Ramon révén két nagy helyzetünk is volt félóra elteltével, s ez idő tájt gyakorlatilag egymást követték az okányi szögletek. Sajnos azonban nem tudtunk ebből gólt szerezni, ami visszavetette a csapat teljesítményét az első félidő hátralevő részében és a vendég kontrák sikeressége Rózsa Cs. és a védelem lélekjelenlétén múlott. A csapatok végül gól nélkül vonulhattak szünetre.

A második játékrészre a békéssámsoniak fokozatosan átvették a kezdeményezést. Némi érdekesség, hogy a mérkőzés során a labda leginkább az internátus felőli térfélen járt a legtöbbet, hiszen az első 45 percben mi szorítottuk őket a kapujukhoz, a másodikban pedig ők a miénkhez. A találkozó holtpontja a 67. percben jött el, hiszen a Békéssámson nem valamelyik helyzetét váltotta gólra, hanem a mi védelmünk vétett egy sajnálatos hibát, így a múlt heti, Kamut elleni mérkőzés után megint egy talált góllal kerültünk hátrányba.

A csapat viszont vérszemet kapott ezt követően és az újabb kapott gól veszélyével nem törődve ment előre az egyenlítésért. A hajrára felpörögtünk arra a szintre, amit a meccs 30. percének környékén sikerült elérni. A munka pedig kifizetődött: a 87. percben egy szemfüles támadásra Szabó B. tette fel a koronát megszerezve ezzel az OKSK első tavaszi gólját. A kétperces ráadással együtt még öt percünk volt arra, hogy filmbe illő győzelmet arassunk, erre pedig a csereként beállt Varju Rolandnak a lehetősége is megvolt, lövése azonban elakadt a vendégek védelmében. Be kellett végül érnünk a pontosztozkodással és a ténnyel, hogy egyre távolodunk a top 10-től.

Békés megyei III. osztály, 16. forduló
Végeredmény: Okány KSK 1 – 1 Békéssámsoni SK

Összeállítás:
Kezdő: Rózsa Cs. – Balogh L., Huszár S., Kincses R., Kovács P. – Bodó I., Szabó B., Illés T., Balogh R., Bujdosó S. – Krucsó M.
Cserék: Irázi L., Kovács R. Nagy R. Varju Ro., Veres A. Medgyesi Sz., Novák A.
  Gólszerzőnk: Szabó B.

Varju Richárd mérkőzés utáni nyilatkozata:

„Ha valaki novemberben azt mondja nekem, hogy tavasszal három mérkőzés után négy kapott góllal állunk, még talán alá is írtam volna, mert ősszel már tizenháromnál jártunk három kör után. Azonban látva, hogy milyen gólokat szereznek ellenfeleink egyre kevesebb a hajam. Nem szeretnék teljesen kopasz lenni júniusra, ezért remélem a támadóink is felébrednek a téli álmukból.”