Szuperképességünk: a holtakat is fel tudjuk támasztani!

Számos előjel mutatott arra, hogy az őszi idegenbeli kamuti fiaskó után hazai pályán sportszerű revansot tudunk venni soros ellenfelünkön, azonban tettünk róla, hogy ne így legyen…

A játéktér jó állapotban várta a csapatokat, a keretünk is megfelelő létszámban vonult fel, az ellenfelünk pedig sérültektől, betegektől tizedelve tudott kiállni. Egyedül a viharos szél volt ellenünk ezen a napon, mégsem tudtunk élni a kínálkozó lehetőséggel, hogy felzárkózzunk a középmezőnyhöz.

Csapatunk kapkodva kezdte a találkozót és ugyan az első negyedórában el-el jutottunk a vendégek kapujáig, komoly veszélyt nem jelentettünk arra. A játékunk lassú, körülményes volt és nem találtuk a ritmusunkat. Ebben az időszakban ellenfelünk sem szegezett bennünket a kapunk elé, inkább kontratámadásokkal próbálkoztak, de szerencsére kevés sikerrel. A 20. perc táján azonban talpra ugrott mindenki, ugyanis egy jobb oldali támadás végén Szabó Barnabás emelte át a kamuti kapust, a labda pedig szinte lassítva pattogott a kapuba… Pontosabban pattogott volna, ha a gólvonalról (vagy talán azon túlról?) ki nem kotorta volna egy vendég védő, így maradt a 0-0. Néhány perccel később ismét Szabó B. vette célba ellenfelünk kapuját, de a lövés elment keresztbe. A 30. perc körül már akár a harmadik gólunkat is meglőhette volna Krucsó M., de kiszorított helyzetből a kapusba bombázott.

Fordulópont volt a mérkőzésen ez az óriási mentés

Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és a 34. percben egy vendég szögletet követően kapusunk kapkodva dobta ki a játékszert, ami ellenfélhez ment és azt rögtön visszarúgva a Kamut 15-ös számú játékosa megszerezte a vendégek vezető találatát.
Peches és felelőtlen gól is volt egyben, mert a játék képe alapján egyáltalán nem érezhettük azt, hogy a vendégek állnak közelebb a vezetéshez. A félidő hátralévő részében érdemi dolog nem történt.

A második játékrészre a Bucsa elleni találkozóhoz hasonlóan harapósabban jöttünk ki, de sajnos hiába szegeztük vendégeinket a kapujuk elé majdnem a félidő egészében, betalálnunk nem sikerült. Talán Balogh R. járt legközelebb a gólhoz az 55. minutum környékén, de neki sem sikerült nagy helyzetben a kapuba találni. A Kamut remekül óvta az ajándékba kapott előnyét, és teljes mértékben visszahúzódva, kontrákra rendeződtek be. Egy ilyen támadásból majdnem meg is duplázták előnyüket a 70. perc táján, de Papp Cs. az utolsó pillanatban tisztázni tudott.

Csapatunk foggal-körömmel harcolt az utolsó percekig, és talán kissé túl is pörgött, ugyanis Gonda Lajosnál elszakadt a cérna a 88. percben, amikor élesen kritizálta a játékvezető sporttárs látását, amiért piros lap lett a jutalma. Az eredmény viszont így sem változott, maradt a 0-1 és a kellemetlen hazai vereség.

Békés megyei III. osztály, 15. forduló
Végeredmény: Okány KSK 0 – 1 Kamuti SK

Összeállítás:
Kezdő: Irázi L. – Balogh L., Huszár S., Kincses R., Kovács P. – Gonda L., Szabó B., Illés T., Balogh R., Bujdosó S. – Krucsó M.
Cserék: Sági R., Kovács R. Nagy R. Varga L., Török N., Papp Cs., Lakatos N.
Kiállítva: Gonda L. a 88. percben szövegért

Varju Richárd mérkőzés utáni nyilatkozata:

„A szezonbeli leggyengébb játékunkat nyújtottuk az ezer sebből vérző, de rendkívül lelkes Kamut ellen. Egy óriási egyéni hiba döntötte el a három pont sorsát, de arra sincs mentség, hogy elől teljesen impotensek vagyunk tavasszal.”

Tabella a 15. forduló után

Vereségünkkel továbbra is maradtunk a 11. helyen és egyre kilátástalanabb helyzetbe hozzuk magunkat, ami a középmezőnybeli álmainkat illeti. Játékosainknak nagyobb felelősséggel, gyorsabban kell játszani a jövőben, mert ez közel sem a valós képességükhöz méltó produktum.
A javításra a lehetőség adott: március 18-án 11 órától következik a télen kellően megerősített Békéssámson elleni találkozó!