Mesébe illő szezonrajt

Sajátnevelésű ifjú középpályásunk Szabó Barnabás nagyszerűen küzdött élete első megye egyes mérkőzésén. /Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba/

Győzelemmel kezdte felnőtt csapatunk az egyesület történetének első megye egyes bajnokságát. Az ifjúságiak remekül helytálltak az újjáalakult Vésztő felnőtt csapat ellen.

Megye I. osztály
1. forduló /2021.08.14./
Gyulai TFC – Okány KSK

Szebb kezdést álmodni sem lehet egy újonc csapat számára, mint ahogyan csapatunk indította a szezont. A találkozó előtt nehezen lehetett volna megtippelni annak végkimenetelét, ugyanis a hazai csapat komoly átalakuláson ment keresztük a nyáron. Csapatunk a bajnoki cím után az állandóságra szavazva és célirányosan igazolva javarészt együtt maradt, ezért bízhattunk benne, hogy az nagyobb összeszokottság felénk billenti a mérleg nyelvét.
Úgy tűnik ez be is jött, ugyanis a 8. percben Nyéki adott parádés labdát Sztojkának aki a védőjét hátrahagyva, a kapust kicselezve gurított a hálóba. 0-1
A rendkívül fiatal gyulai csapat folyamatosan próbálkozott és el-el jutott a tizenhatosunkig, de ott rendre elfogyott a tudománya.
Az első negyedóra végéhez érve aztán újra egy remek kiugratás hozta meg a gyümölcsét. Mező vágta előre a játékszert Bondár irányába aki Sztojkához hasonlóan remekül előzte meg a véfőjét és a kifutó Kajári kapus fölött a hálóba emelt. 0-2
Az első játékrész folytatásában komolyabb veszélyben egyik kapu sem forgott, ugyanis csapatunk a kétgólos előny birtokában kontrajátékra rendezkedett be, a hazaiak pedig erőtlenül jöttek csupán előre néhány alkalommal.

A második félidőre egy kissé magasabb iramra kapcsolt a Gyula, de egy veszélyes beadáson és Nagy Gergely távoli próbálkozásain kívül, igazi ordító helyzetbe egyszer sem tudtak kerülni. Együttesünk magabiztosan őrizte előnyét és az egyre nagyobb erőket mozgósító hazai csapat hibáira várva próbáltunk meg eljutni a gyulai kapu elé. Tulajdonképpen kevés hiányzott ahhoz, hogy lezárjuk a találkozót, ugyanis előbb az 58. percben Sztojka lövése kerülte el kevéssel a hálót, majd a 78. percben Komlósi került ajtó ablak ziccerbe, de játékosunk gyorsabb volt, mint a labda ezért átesett a játékszeren a hazai védők pedig fel tudtak szabadítani.
A hátralévő néhány percben már érdemleges dolog nem történt, így csapatunk győzelemmel kezdte meg történelme első megye egyes szezonját.

Bondár Attila és Sztojka Ádám egy-egy góllal vette ki a részét a történelmi győzelemből. /Fotó: Beol.hu – Bencsik Ádám/

VÉGEREDMÉNY: 0-2

Összeállítás:
Kezdő: Kurta – Mező, Vincze D., Bogár – Kopács, Kollát, Kovács Gy., Szabó – Sztojka Á., Bondár, Nyéki.
A cserepadon: Nagy, Kincses, Komlósi, Balogh, Baksai, Tövisháti
Gólszerzőink: Sztojka, Bondár

Felnőtt csapatunk számára tehát remekül indult az idény és reméljük a folytatás sem lesz különb, de azt már most láthatjuk, hogy van hová fejlődni, hiszen a szezon során várhatóan találkozunk a gyulainál rutinosabb csapatokkal is.

Ifjúsági felkészülési mérkőzés
2021.08.13.
Okány KSK U19 – Vésztői TK (felnőtt)

A szomszédvárban új egyesület kezdte meg működését Vésztői Torna Klub néven és a frissen alakult, megye háromba nevezett vésztői futballcsapat felkészülési mérkőzésre kérte fel az utánpótlás együttesünket.
A fiatalok készséggel álltak a nem mindennapi erőpróba elé és utólag mondhatni, kiválóan szolgálta a gyerekek felkészülését a találkozó. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, sem a vendégeink, sem pedig csapatunk nem a legjobb összeállításában tudott pályára lépni munkahelyi és egyéb elfoglaltság miatt.

A több rutinos megyei első vagy másodosztályt is megjárt játékossal felálló vendégek az első félidő közepén vezetést szereztek, de a fiataljaink olyan lelkesen és ügyesen küzdöttek, hogy az első 45 perc végére akár két-három góllal is megfordíthatták volna az eredményt. Sajnos ez nem sikerült, de a hozzáállás és a játék képe már ekkor is több, mint biztató volt.
A második félidőben talán a fáradtságnak is köszönhetően kicsit csapkodó lett a játék és olykor a pálya is látványosan „szétszakadt”. Fiataljainkon is érződött, hogy hónapok óta nem volt mérkőzésük, de nagyon lelkesen mentek előre egészen a 85. percig. Sajnos ekkor valami elromlott, ugyanis a vendégek 5 perc alatt háromszor is betaláltak és kialakították a 0-4-es végeredményt.

Összességében a találkozón nagyon jól, szervezetten és lelkesen játszó ifjúsági csapatunkat csak dicsérni lehet, mert egy felnőtt bajnokságra készülő csapat ellen sem illetődtek meg és remekül helytálltak.

A következő hétvégén a felnőtt csapatunk SZOMBATON 17:00-tól hazai pályán fogadja a Szeghalmi FC csapatát, míg az ifjúságiak szintén hazai pályán VASÁRNAP 10:00-tól játszanak megyei ifjúsági kupa mérkőzést a Sárréti Gyöngyhalász együttese ellen.