Papírforma eredmény Csárdaszálláson

Ad hoc összeállításban sikerült két vállra fektetnünk a harcias Csárdaszállási csapatot, akiknek sikerült ránk ijeszteni, de végül mégsem kellett izgulnunk.

A csárdaszállási játéktér egy kuriózum a megyei pályák között a rendkívül keskeny szélességével, amihez sok együttes csak nehezen képes alkalmazkodni ezáltal a hazai csapat számos ellenfél dolgát képes megnehezíteni otthonában. Együttesünknek is szüksége volt néhány percre, amíg kellően alkalmazkodni tudott a pályához, aminek talaja sem volt kifogástalan. Ezért és a hazai csapat kőkemény játéka miatt is az első negyedóra nagyon töredezett volt, folyamatos játék szinte alig alakult ki. Főként a középpályán látszott, hogy játékosaink reflexszerűen szeretnék a játékszert megnyugtatni és a földön játszani, de erre kevésszer volt lehetőség, mert a labda ide-oda pattogott minden alkalommal. Ebből kifolyólag leginkább a „rúgd előre, fuss utána” futball dominált, amiből a 16. percben Balogh R. kiugratását követően Sujtó szép mozdulattal szerezte meg a vezető találatunkat. 0-1
A már említett pályaméretek miatt csapatunk már a találkozó elejétől egy extra magas védekezést alkalmazott, aminek köszönhetően a hazai csapat csak nehezen és akkor csak másodpercekre tudott eltávolodni a saját tizenhatosától. Együttesünk sorban alakította ki a helyzeteket és számos szögletet rúghatott, amiből többször is veszély alakult ki, de gól nem született. A szűk területek és a letámadásunk miatt számtalanszor jutottunk el a hazai kapuig, de az utolsó passzokba, lövésekbe rendre hiba csúszott vagy a csárdai védők blokkoltak jól. Nem úgy a 31. percben, amikor a hazai csapat hátulról építkezve próbálta meg kihozni a játékszert és egészen a kapusukig szerették volna visszapasszolni a labdát, de az átadás rövidre sikerült és a szemfüles Ruszó lecsapott rá és a hálóba pöckölte azt. 0-2
A vendéglátók komoly veszélyt nem jelentettek az első féldórában, nem túlzás azt állítani, hogy a 30. percig talán háromszor lépték át érdemben a felezővonalat, amiből egyszer a kapkodó védekezésünknek köszönhetően szögletig is eljutottak, bár abból sem jelentettek veszélyt a kapunkra.
A Csárdaszállás tehát leginkább a védekezéssel volt elfoglalva és rengeteg apró szábalytalansággal tarkították a mérkőzést, de okosan nem a büntetőterület előtt, hanem a felezővonal közelében. Ám éppen egy ilyen szabadrúgást végzett el jól a 40. percben Bujdosó és nagyszerűen találta meg Nagy R.-t a büntetőterülten belül, aki ügyesen bólintott a Csárda hálójába. 0-3
A harmadi kgól után a lefújás előtti momentumokban kicsit érződött, hogy megtörtek a hazaiak és ezt jól használták ki játékosaink is. Egy bal oldali kavarodás után, ahogy az első góljánál Ruszó volt kellően szemfüles és egészségesen erőszakos, így labdát tudott csenni a hazai védőktől és a 43. percben alapvonal jó ütemben passzolt vissza Vantarához, aki kevesebb mint egy méterről védőjét megelőzve megszerezte csapatunk negyedik gólját. 0-4
A játék képe a hátralévő néhány percben sem változott, de újabb gól a szünetig nem esett, jöhetett a félidő.

Csapatunk igazán jól nem, de eredményesen játszott Csárdaszálláson

Ahogy egy héttel korábban, a második félidő elejébe ismét belealudtunk. Ugyan most a négy gólos előnyünk kellő biztonságot adott ahhoz, hogy nagy gond ne történjen, de nem lehet elmenni korholó szavak nélkül amellett, hogy a túlzott önbizalom a figyelmetlenséggel és a pánikkal keveredve komoly gondokat eredményezett. Ellenfelünk sokkal bátrabban kezdett és már az első percekben többször eljutott a kapunkig, mint tette azt az első 45 percben összesen. Az 51. percben ügyesen támadták le a csetlő botló védelmünket, aminek következtében egészen Tóth kapusig került hátra a játékszer. Hálóvédőnk a talajon össze vissza pattogó labdát minél hamarabb szerette volna visszajuttatni a mezőnybe és átvétel nélkül, kapkodva rúgta ki azt, ami váratlanul érte a félidőben beálló Vargát akitől ismét elpattant a „pöttyös”. A hazaiak támadója lecsapott labdára és Varga már csak buktatva tudta megállítani. Szabadrúgás következett a kapunktól 18-19 méterre, amit a fiatal Szabó mesterien tekert a kapunk jobb oldalába. 1-4
A váratlanul bekapott találat a három gólos előnyünk ellenére valamiért pánikot okozott a hátsó alakzatunkban. Védelmünk a elkövetkező percekben zavarodottan bóklászott csak a gyepen. Emiatt nem is váratott sokáig magára a második hazai találat. Az 53. percben újra buta szabálytalanságot követtünk el a kapunk előterében, amit ismét szabadrúgás követett és ugyan elsőre védte kapusunk a lövést, de a labda kijött róla és az ide oda pattogó játékszerre Fábián D. a hazaiak támadója csapott le, aki az ötösről a hálónkba pöckölte azt. 2-4
A három percen belül kapott két gól már valóban sokkoló volt, főleg az első játékrész összképe alapján.
Azonban játékosaink megrázták magukat és két perccel később egy félpályán elvégzett Bujdosó szabadrúgás remekül találta meg Ruszót a csárdaszállási kapu előtt, támadónk pedig az 55. percben egy jól helyezett lövéssel újra háromgólosra alakított a különbséget. 2-5
Az utolsó harminc percben csapatunk próbálta visszaállítani az első játékrészben kiharcolt előnyét, emiatt bátran mentünk előre, aminek következtében néhányszor fellazult a védekezésünk és a hazaiak egy-két kontratámadással kísérleteztek veszélyeztetni, de atütő erő nem volt a próbálkozásaikban. Csapatunkba szépen sorban érkeztek is a friss emberek, akik közül a legaktívabban Tóth I.F. vette ki a részét a játékból. Támadónk többször is ígéretesen cikázott el a kapuig, de befejezései nem voltak pontosak. Ellenben még maradt csattanó a végére, amikor is a 85. percben Balogh R. ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül. A tizenegyeshez Kincses R. állt oda és kíméletlenül a léc alá vágta a bőrgolyót. 2-6

Az utolsó percekre már nem maradt említésre méltó momentum, így maradt a négygólos győzelem.

A találkozón csapatunk nem játszott jól, de esélyeshez méltóan nagy arányú győzelmet arattunk, annak ellenére is, hogy a mostani összeállításból többen is ebben az évben először voltak bevethetőek. Azonban a második játékrész elején tapasztaltakból okolnunk kell, mert az ilyen periódusok az élmezőny ellen nem fognak beleférni.

Békés Vármegyei III. osztály, Északi csoport, 14. forduló
Csárdaszállási SZSK – Okány KSK 2-6

Kezdőcsapat: Tóth T. – Huszár S., Nagy R., Kincses R., Kovács P., – Bujdosó S., Tóth I.A., Sújtó D., Vantara V., – Ruszó P., Balogh R.
Kispadon: Nagy M., Kovács R., Tóth I.F., Varga L., Illés T.
Gólszerzők: Ruszó (2), Sujtó, Nagy R. Vantara, Kincses (büntetőből)

Varju Richárd mérkőzés utáni nyilatkozata a Békés Megyei Hírlap/BEOL.hu-nak:

„Nem jól, de végre eredményesen futballoztunk. A hazai csapat sokat faultolva próbálta tördelni a játékunkat, de éppen ez lett a vesztük, mert a góljaink többségét pontrúgások után szereztük. A két kapott gólunk miatt kissé csalódott vagyok, mert a tabella első feléhez tartozó csapatok ellen ez a produkció kevés lesz.”

Honlapunk is megkérdezte vezetőedzőnket a találkozóról:

okanyksk.hu: Végre megvan az első tavaszi győzelem. Nehéz „szülés” volt?
V.R.: Nem mondanám annak, habár az első gólunkig izgulhattunk picit, nehogy elfussanak egy előrevágott labdával hazaiak. Azonban Sujtó gólja után megnyugodtunk és habár Csárdaszállási pálya nem engedte, de próbáltunk futballozni. Ennek lett az eredménye a 4-0-ás félidei állás.

okanyksk.hu: A második félidő elején mintha káosz és pánik uralkodott volna a csapaton. Jól láttuk?
V.R.: Az ellenfél lőtt egy gólt szabadrúgásból és valamiért ez olyan szinten megzavarta a fiúkat, hogy két perccel később ismét egy szabadrúgás utáni kavarodásból már csak két góllal mentünk. Azt hozzá kell tennem, hogy látványossan mentalitást váltott a hazai csapat, de szerintem inkább mindkét gólt mi ajándékoztuk oda nekik. A srácoknak meg kell érteni, hogy nincs gond ha 4-0-nál kapunk egyet, mert egy mérkőzésen belüli hullámvölgy természetes, de bepánikolni akkor sem szabad. Szerintem ez jó lecke volt nekik.

okanyksk.hu: Mi várható a folytatásban, szerinted melyik arcát mutaja a csapat majd a tavasz folytatásában?
V.R.: A következő hétvége a megye háromban szünnap, így lesz időnk kicsit összeszedni magunkat, mert több játékosunk is apróbb sérüléssel küzd, illetve ismételten többen beteget jelentettek. Attől függetlenül, hogy mérkőzésünk nem lesz, a fiúknak ugyanúgy edzés van és készülünk az április 6-ai Sarkad elleni mérkőzésünkre, amin szeretnénk az őszi idegenbeli találkozóhoz hasonló jó játékkal előrukkolni.

Tabella a 14. forduló után
(Az elmaradt Bucsa SE- Kötegyáni FC /3-0/ eredménye még nem szerepel a táblázatban)

Húsvét hétvégéjén a megyei harmadosztályú bajnokságban szünet van, így csapatunk nem lép pályára, de április 6-án 16:30-as kezdettel a Sarkadi KLE csapatát fogadjuk hazai pályán.