Paprikás csúcsrangadó

A megyei sportportál, a Bmsextra aposztrofálta csúcsrangadóként a Szabadkígyós elleni mérkőzésünket, ami végül nevéhez méltóan jó iramúra és igen csípős hangulatúra sikerült.

A mérkőzés előtt pontazonossággal álltunk szombati ellenfelünkkel és ugyan gólaránnyal vezettük a bajnoki tabellát, de nagyon fontos volt a jó eredmény, hiszen az élbolyt követő riválisok, akik a kvalifikációs „C” csoportból kerültek fel, kettővel kevesebb mérkőzéssel rendelkeznek a Vésztői SE visszalépése miatt. A mérkőzés legnagyobb veszélye az volt, hogy az aktuális ellenfelünkről nagyon kevés információval rendelkeztünk, ugyanis az elmúlt 20 évben egyáltalán nem találkoztunk a Szabadkígyós csapatával. A legutolsó ütközetre az 1999/2000-es idényben került sor, amikor a Kígyósi csapat megnyerte a Békés megyei III. osztály Északi csoportját.

A találkozó első negyedórájában a vendégek kezdtek jobban és Gazsó két pontrúgásával veszélyeztették Kurta kapuját. Ekkor úgy tűnt a találkozó sémája az lesz, hogy csapatunk próbál lapos játékkal, szervezetten előre jutni, míg ellenfelünk inkább az olykor erős hátszélnek köszönhetően a hosszú kapuskirúgásokra és a pontrúgásokra alapozni. Csapatunk először a 15. percben ért igazán a vendégek kapuja elé, amikor Komlósit a labdaátvételét követően minden kétséget kizáróan buktatták a tizenhatoson belül, de Bakos sporttárs sípja néma maradt. (A videó összefoglalóban 01:00-01:06 között)
A 25 . percben ismét a vendégek próbálkoztak szabadrúgással, ekkor a szabadkígyósi gólgyáros Milek remek lövését védte Kurta. A 32. percben újra egy kétes szituáció következett a részünkről, amikor a vendég védő zárta ki Sztojka Ádámot a labda elől. Maradjunk annyiban, ilyenért is láttunk már büntetőt, habár az előző eset sokkal komolyabb volt.
A 34. percben a nem sokkal később megsérülő Susánszki húzott el a jobb oldalon és remek beadását, Sztojka Ádám ollózta kapura. Ugyan a mozdulat szépségdíjas volt, de sajnos eredménytelen.
A félidő végére is maradt még izgalom, amikor először a 39. percben Gazsó szabadrúgása után fejjel veszélyeztettek a vendégek, majd egy perccel később Ökrös már szinte gólt ünnepelt, amikor Bende a gólvonalról vágta ki a labdát. A lefújás előtt pedig Boros fejese találhatott volna utat a hálóba.
Félidő: 0-0

Az első játékrészben hiába próbálkoztunk, nem sikerült betalálni.

A második félidőre csapatunk egészen más mentalitásban lépett pályára és ez, az immár támogató széljárással együtt meghozta a gyümölcsét is. Ellenfelünk kapuskirúgásai már nem jelentettek veszélyt, ugyanis azokat nem tolta a hátszél és a fáradtság első jelei is megjelentek a Szabadkígyós játékosain.
Már a 47. percben megpróbáltuk a kapuba gyötörni a labdát, és egy formás támadás végén Ráczot talpalták le lövés közben a tizenhatoson belül. Hogy ez valóban büntetőt ért-e, azt olvasóinkra bízzuk:

Alig egy perccel később Kun kapusnak kellett nyújtózkodnia Sztojka Ádám jól helyezett fejeséért, majd az 56. percben Matuska belsőzte a kapufára a játékszert. Keményen gyűrték egymást a csapatok, de gól egyelőre nem esett és ezután sem vett visszább egyik gárda sem. Olyannyira, hogy az 57. percben Komlósi kapott Borostól egy jó kiugratást, amivel egészen a kapuig gyalogolhatott volna ha a már egy sárga lappal rendelkező Sebestyén Antal nem rúgja fel és kapja meg a második színes kártyát is. Kiállítás, hazai emberelőny és természetesen büntető következett, amit Sztojka Ádám értékesített is. 1-0 Komlósi vérző bokáját pedig ápolni kellett, de szerencsére folytatni tudta a játékot.

A mérkőzés utolsó harmadára még három említésre méltó momentum maradt. Először a 68. percben Sebestyén Máté karate rúgása Sztojka Ádám mellébe, amiért természetesen a kiállítás sorsára jutott, igaz amennyiben nem lett volna korábban már egy sárga lapja, Bakos sporttárstól még ezután is a pályán maradhatott volna. Sőt a sértett is sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Érdekes.

A belépőért megítélt szabadrúgást Tövisháti ívelte kapu elé, ahonnan Komlósi fejelte a labdát a felső kapufára. Mindezek után csapatunk már kettős emberelőnyben nyugodtan járathatta a labdát és csak kivárt a megfelelő alkalomra amikor bevihette a mindent eldöntő második csapást.
Ez a 78. percben történt meg amikor Baksai remek labdaszerzése után Sztojka Zsolt vezethette egészen kapu elé a játékszert, amit végül Baksainak passzolt aki balról ,kiszorított szögből is a léc alá tudott bombázni. 2-0
Ezzel gyakorlatilag a mérkőzés eldőlt, a felek még „labdázgattak” bő tíz percet, de érdemleges esemény nem történt.

VÉGEREDMÉNY: 2-0

Összeállítás:
Kezdő: Kurta – Boros, Bende, Bogár– Susánszki, Tövisháti, Kovács, Kollát – Sztojka Á., Komlósi, Baksai
A cserepadon pedig: Nagy, Kincses, Sztojka Zs., Tóth, Rácz, Kopács, Mező

A Megye II/A osztály állása 3. forduló után:

A Békésszentandrás – Kunágota és a Tótkomlós – Kétegyháza mérkőzések elmaradtak.

A mérkőzés összefoglalója itt tekinthető meg:

Megye II/A bajnokság 3. forduló
OKÁNY KSK – Szabadkígyósi SZSC 2-0 (0-0)
Vezette: Bakos
Néző: Zártkapus találkozó
Gólszerzőink: Sztojka Á. (58′) /11-esből/, Baksai (78′)
Démusz Zsolt: – Megharcoltunk a három pontért, bár a kérdés ismét csak az volt, hogy mikor sikerül betalálnunk az ellenfél kapujába.

Következik: Kunágota idegenben, március 20-án 15:00-tól.