Sarkadi döntetlennel is az élen

Férfias küzdelem zajlott a sarkadi rangadón. (Fotó: Kiss Zsolt)

Felnőtt csapatunk a Megye II/A osztály második fordulójában a Sarkadi KLE otthonában vendégeskedett és egy egészen eseménydús találkozón gólnélküli döntetlent ért el.

Csapatunk listavezetőként érkezett a Kinizsi otthonába, ahol nagyon kemény küzdelemre volt kilátás. Sajnos a mérkőzést a járványhelyzet miatt csak kerítésen kívülről szemlélő néhány szurkoló láthatta, amint a két csapat egy kimondottan izgalmas és jó színvonalú találkozón gólnélküli döntetlent játszott egymással. Az első 5 percben nagyon intenzíven kezdte csapatunk a mérkőzést és könnyen két gólos előnybe is kerülhettünk volna, de Kopács lövése a kapufán csattant, míg Kollát ajtó-ablak helyzetben lőtt a hosszú felső sarok fölé. Ezután kiegyenlítettebb lett a találkozó, néhány kisebb helyezettel tarkítva a játékot mindkét oldalon. A 18. percben Bányai brutális belépőjét nem díjazta kellőképpen Sechna játékvezető, ugyanis a hazai játékos hátulról nagyon durván lépett oda Sztojkának. Mindenki szerint egyértelmű piros lap volt, csak a játékvezető gondolta másképp. A 24. és 26 .percben változatlan volt a sorminta: előbb Kopács puskázott el újabb nagy helyzetet, majd Kollát lövése ment kevéssel mellé, így az állás 0-0 maradt a szünetig.

Tövisháti és Kollát próbálja megállítani a sarkadi Jepure Bencét. (Fotó: Fazekas László)

A második játékrészben jó iramú játék folyt és a félidő első 15 percében sokkal aktívabb lett a Kinizsi is. Az utolsó fél órában ismét magára talált csapatunk, de a vezetést jelentő találatot nem sikerült meg szereznünk, hiába próbálkozott Kollát, Kovács és Boros is. A legnagyobb sanszunk a 79. percben volt, de Boros kihagyta a jogos büntetőt. A 86. percben még Susánszki nyilvánvaló buktatásáért is meg lehetett volna ítélni egy jogos tizenegyest, de ezen a napon a játékvezető sporttárs úgy gondolta, mi nem érdemeljük ezt meg. Mindenesetre természetesen ellenfelünk érdemeit nem kisebbítve a hazai csapatról kijelenthető, hogy egy elszánt, foggal körömmel védekezni tudó, rendkívül szívós és kellemetlen ellenfél, akikkel még sok mindenkinek meg fog gyűlni a baja a tavaszi idényben.

A mérkőzés összképét tekintve így is kijelenthető, hogy ezen a találkozón a hazaiak nyertek egy pontot és mi veszítettünk kettőt, de még ezzel a döntetlennel is listavezetők tudtunk maradni.

VÉGEREDMÉNY: 0-0

Összeállítás:
Kezdő: Kurta – Boros, Bende, Mező – Bogár, Tövisháti, Kovács, Kollát – Sztojka Á., Kopács, Rácz
A cserepadon pedig helyet foglalt még: Nagy, Kincses, Sztojka Zs., Tóth, Komlósi, Baksai, Susánszki

Gólszerzőink: –
Démusz Zsolt: – Bosszantó pontvesztés, úgy, hogy szinte végig „egykapuztuk” a mérkőzést.

Következik: Szabadkígyós hazai pályán, március 13-án 14:30-tól.