Őrült meccsen megvan az első győzelem

Kétgólos hátrányból háromgólos előny, majd hat-hat és végül háromgólos siker. Dióhéjban a Mezőkovácsháza elleni mérkőzés. Ritkán látott, vízilabda mérkőzésre emlékeztető eredményt értünk el az ötödik fordulóban hazai pályán. – VIDEÓVAL!

Négy nyeretlen mérkőzés után talán az utolsó szalmaszál volt a Mezőkovácsháza elleni találkozó, ahol ráadásul együttesünk a vezetőedzőnk magánjellegű elfoglaltsága miatti távollétében volt kénytelen pályára lépni. A karmesteri pálca erre a mérkőzésre Démusz Zsolt felkérésére Varju Richárd kezébe került. A rendkívül fontos találkozón hiányzott a keretünkből az apróbb sérüléssel bajlódó Bende, a tartósan maródi Kirimi, illetve iskolai és munkahelyi elfoglaltság miatt Illés, Szabó, Papp és Gurmai sem állt a rendelkezésünkre.
A mérkőzés katasztrofálisan indult, hiszen már a 3. percben hátrányba kerültünk és hiába volt lehetőségünk a 7. percben egalizálni, Sztojka Zsolt ziccere kimaradt. A 14. percre úgy tűnt, ez a játéknap sem lesz más, mint az elmúlt hetekben, ugyanis Mag Róbert megduplázta a vendégek előnyét. Azonban csapatunk hihetetlen akaraterőről tanúbizonyságot téve az ezt követő húsz percben öt gólt rámolt be a Kovácsházi kapuba és ha kicsit jobban koncentrálunk Sztojka Zsolt lesről született találata is lehetett volna érvényes is.
A 35. percben végleg lezárhattuk volna a találkozót ugyanis Sztojka Ádám kapott egy ziccerpasszt, de a rossz labdaátvétel miatt csak a kapus kezébe tudott már lőni. Az első játékrész utolsó tíz percében talán már elhittük, hogy a három gólos vezetésünk birtokában kedvét vesztik a vendégek, de a 36. percben Mag harmadik góljával és nem sokkal később egy könnyű síppal befújt büntetővel egy gólra csökkent az előnyünk. A mérkőzés eleji két gólos hátrányból való fordítás után csapatunkon ekkor érződött újra, hogy ma nem engedünk ki egy pontot sem a kezünkből, ugyanis még a félidő előtt Sztojka Ádám hozta újra ziccerbe öccsét, aki immár nem hibázott és kétgólosra növelte az előnyt a pihenő előtt.
A második játékrész első negyedórája nem hozott nagy iramot és újabb gólt sem, egy veszélyes Sztojka Zsolt lövés volt az egyetlen említésre méltó momentum ekkortájt.
A 60. perc után két percen belül újabb rémálom következett. Előbb Varga, majd Mag talált be közelről a kapunkba nem kicsi egyéni hibáknak köszönhetően és ezzel 6-6-ra módosítva az eredményt. Azonban csapatunk ismét nem tört meg, hanem olyan utolsó 25 percet produkált, amivel akár nagyobbra is „nyithatta volna az ollót” a két csapat között. A 65. percben előbb Sztojka Ádám maradt le centikkel Komlósi beadásáról, majd Mészáros lövésébe ért bele kézzel egy vendégjátékos a kapujuk előtt, de a síp néma maradt. A 71. percben újra Mészáros lőhetett 16 méterről és ismét kézzel védett egy mezőnyjátékos, de játékvezető ekkor sem fújt.

A videofelvételből kimerevített képen a Mészáros (13) második lövése utáni kezezés

A 73. percben Sztojka Ádám hagyott ki újabb hatalmas lehetőséget, amikor az ötösről ajtó ablak helyzetben kapu mellé passzolt. A 76. percben végre érkezett a gól is, amikor Sztojka Ádám szabadrúgásból lőtt beadását Boros mesterien csúsztatta a kapuba. Néhány perccel később a csereként beálló Komlósi harcolt óriásit, amikor is négy ellenfelet lerázva 15 méterről szerezte meg csapatunk nyolcadik gólját. A 85. percben mintaszerű támadás végén Kopács lőtt közelről kapu felé. A mérkőzés folyamán először a 89. percben ellenfelünk is eljutott olyan helyzetig, amiből nem szereztek gólt, ugyanis Kurta nagyszerűen védte Varga közeli lövését. A kipattanó labdába Mező ugyan valóban kézzel ért bele, de a videofelvételek megtekintése után látható, hogy védőnk nem szándékosan ért labdába és karját elhúzva próbálta elkerülni a kezezést, ezért jó játékvezetői ítélet született, ugyanis a kéz nem kereste a labdát és a szándékosság sem volt feltételezhető. Az ellentámadásból Komlósi indította Sztojka Ádámot, akit Baki utolsó emberként a nyakánál fogva vitt földre a tizenhatoson belül. Kétségtelen volt a büntető és a kiállítás is. Sztojka Ádám a mérkőzésen immár másodszor állt a büntetőpont mögé és ezúttal sem hibázott, így kialakítva a 9-6-os végeredményt.

Összeállítás:
Kezdő: Kurta – Boros, Mező, Bogár, Vincze – Kopács, Kollát, Kovács, Mészáros – Sztojka Á., Sztojka Zs.
A cserepadon pedig helyet foglalt még: Sándor, Kincses, Gonda, Márta, Komlósi

3. perc: Varga indította kiváló ütemben Magot, akiről Bogár lemaradt, a vendég támadó pedig kiszorított helyzetből is betalált. 0-1

14. perc: Mittnacht fűzte át magát Mezőn, majd Maghoz passzolt, aki Bogárt megelőzve lőtt kapura. Kurta ugyan még hárítani tudott, de a felpörgő labdát Mag a kapuba pofozta. 0-2

15. perc: A vendég kapus rossz kirúgását Mészáros vette le, majd rögtön lőtt 23 méterről. A csapódó lövést a kapus nem tudta megfogni és éppen Sztojka Ádám elé ütötte a labdát, aki 4 méterről a kapuba passzolt. 1-2

16. perc: Kopács szögletét Mező fejelte a kapu jobb oldalába. 2-2

18. perc: Vincze indította remek ütemben Sztojka Zsoltot, aki nem tudott egyből kapura törni, ezért megpróbált bátyja felé visszagurítani, de az idősebb Sztojka fivért a visszazáró Csende éppen a tizenhatos vonalán ütötte el. Büntető! A labda mögé Sztojka Ádám állt és nem is hibázott. 3-2

28. perc: Boros indította egy hosszú labdával Sztojka Ádámot, aki a beragadó Baki miatt nem lehetett lesen, így egy az egyben vihette a kapusra és nem is hibázott. 4-2

32. perc: Ezúttal Sztojka Ádám volt a kiszolgáló, aki Kopácsot indította remek ütemben. Szélsőnk egy remek csellel lerázta az őt utolérő védőjét majd ballal kilőtte a hosszút.  5-2

35. perc: Mező felszabadító fejesét Kopács vette le az ellenfélnek, az össze vissza pattogó labdáért pedig Mittnacht harcolt meg és pöccintette azt Mag elé, aki a kapussal szemben harmadjára sem hibázott. 5-3

43. perc: Zsuzsa tologatta kifelé a labdát a kapunk előterében, Boros belépett elé, mire a vendég támadó óriási színészkedve összeomlott. A játékvezető megette, büntető. A labda mögé Matuz állt és nem is hibázott. 5-4

44. perc: Kovács indította a bal oldalon Sztojka Ádámot, aki az öccséhez centerezett, Sztojka Zsolt pedig 5 méterről a léc alá lőtt.  6-4

FÉLIDŐ: 6-4

A vendégek vezetőedzője szerint a játékvezetőkön múlt a sikerük. Szerintünk nem. Fotó: Berka István

60. perc: Sztojka Zsolt helyett Komlósi Miklós érkezett a pályára.

61. perc: Mező fejjel vétett el egy lehulló labdát, Vincze pedig lemaradt Vargáról, aki a kiszolgáltatott helyzetben hagyott Kurta mellett a hálóba lőtt. 6-5

62. perc: Zsuzsa kapott volna a bal oldalon jó labdát, de elvétette a labdalevételt, így Boros elhalászta előle a játékszert, de védőnk érthetetlen módon megpróbált keresztbe futni a kapunk előtt, Mag pedig visszalopta a lábáról a labdát és 8 méterről gólt szerzett. 6-6

74. perc: Csere: Mészáros helyett Márta érkezett csapatunkba.

76. perc: Sztojka Ádám végezhetett el az ellenfél tizenhatosának bal sarkánál egy szabadrúgást, amire Boros parádésan érkezett és csúsztatott a hosszúba. 7-6

82. perc: A csereként beálló Komlósi vett át egy labdát a vendég kaputól 40 méterre, majd négy Kovácsházi játékost is lerázva tört be a tizenhatoson belülre, ahol 15 méterről kilőtte a bal alsót.  8-6

89. perc: Egy vendég támadás után kontráztuk meg ellenfelünket. Komlósi indította Sztojka Ádámot, akit Baki utolért és utolsó emberként a nyakánál fogva vitte a földre a büntetőterületen belül. Tizenegyes és piros lap.

90. perc: A labda mögé Sztojka Ádám állt ismét és be is rúgta a jogos büntetőt. 9-6

91. perc: Csere: Sztojka Ádám kapta meg a kiérdemelt tapsot a közönségtől, a helyére Gonda állt be.

VÉGEREDMÉNY: 9-6

Őrült egy mérkőzés volt és ha a góljainkon kívül kialakított helyzeteink nagy részét értékesíteni tudjuk, akkor sokkal nagyobb arányú győzelem is lehetett volna, illetve a találkozó nagy tanulsága, hogy ki kell küszöbölni az egyéni hibákat és felelőtlenségeket, mert csak így tudunk előrelépni.

A mérkőzés összefoglalója:

15 gól, 13 percben!

Megyei Kvalifikációs bajnokság “B” csoport 5. forduló
OKÁNY KSK – Mezőkovácsházi TE 9-6 (6-4)
Vezette: Sándor
Néző: 240
Gólszerzőink: Sztojka Á. (15′,18′,28′,90′), Sztojka Zs. (19′), Mező (17′), Kopács (33′), Boros (76′), Komlósi (82′)
Kiállítva: Baki 89′ (utolsó emberként lerántotta ellenfelét)
Varju Richárd mb. edző: – Még nem vagyunk közel sem a tökéleteshez, de már van tartásunk. Remélem, ezzel a mérkőzéssel átszakadt a gát és innentől a valós képességeinkhez mérten tudunk teljesíteni.

Folytatás idegenben szeptember 19-én a Békésszentnadrás ellen 16:00-kor!